Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

Dziś 6

Wczoraj 10

Tydzień 47

Miesiąc 252

Wszystkich 22171

Kalendarz

styczeń 2022
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Parafia

 

Fundacja ,,Dolina Bożego Miłosierdzia”

w Słupi Nadbrzeżnej

Z a p r a s z a

Na ,,Dożynki Parafialne”

które odbędą się 09 września 2018 r. /niedziela/

Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 15-ej

W Kościele Parafialnym

Orszak Trzech Króli 2018

     6 stycznia 2018 r. w uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii zorganizowany był Orszak Trzech Króli pod hasłem ,,Bóg jest dla wszystkich". Po rozpoczętych Mszach Św. parafianie z kolędą ,,Do szopy hej pasterze" udali się do figur w szopce na parkingu i oddali hołd Dzieciątku Bożemu. Następnie odśpiewali kolędę ,,Lulajże Jezuniu" i wrócili do świątyni, aby kontynuować Liturgię. W homilii kapłan podkreślił misyjny charakter Mędrców, którzy uwierzyli w Jezusa jako Zbawiciela i z tą dobrą nowiną powrócili do swoich narodów. Uroczystość zakończyła się występem dzieci z Nowego Pauliny Religa i Aleksandra Pawlak, którzy zaśpiewali kolędy i w ten sposób oddali hołd Dzieciątku. Z ofiar złożonych podczas Mszy Organizatorzy zakupią artykuły pierwszej potrzeby dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

1 listopad

1 listopad to uroczystość, która ma charakter radosny. Wspominamy uroczyście wszystkich Świętych - tych którzy żyli przed nami wypełniając w życiu Bożą Wolę i osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu po Mszy Św. o godz. 11.00 po południu odprawia się procesję żałobną ze stacjami. W dniach od 1 do 8 listopada można pozyskać odpust zupełny ofiarując go za zmarłych.

Zlot Generalny Legionu Maryi

W naszej świątyni 14 października 2017 roku odbył się Doroczny Zlot Generalny Kurii Ostrowieckiej Legionu Maryi. W uroczystości legionowej uczestniczyli przedstawiciele Rady Wyższej Komicjum w Tarnobrzegu: siostra v-ce prezydent Kazimiera Malinowska, siostra Ela i Ewa z Gorzyc, siostra Irena z Nagnajowa, władze Kurii Ostrowieckiej; prezydent siostra Elżbieta Kudlińska, v-ce prezydent siostra Kazimiera Stania, sekretarz siostra Teresa Wajszczak, skarbnik siostra Alfreda Żak, przedstawiciele wszystkich prezydiów Kurii Ostrowiec, członkinie Róży Różańcowej w Słupi Nadbrzeżnej, Parafianie oraz zespół ,,Nowianecki" z akordeonistą panem Włodzimierzem Morką i kapela panów Henryka Bartosa i Krzysztofa Wagner. Eucharystię sprawowali Diecezjalny Kierownik Duchowy Legionu Maryi ks. Rafał Cudziło i Kierownik Duchowy miejscowego Prezydium LM, Proboszcz Parafii Słupia Nadbrzeżna ks. Wojciech Petryk. Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy udali się na wspólną agapę na plac przy plebani, gdzie w radosnej atmosferze siostry legionistki z miejscowego prezydium i siostry z Żywego Różańca częstowały gorącą zupą i  kiełbaskami z grilla. Nie zabrakło słodkości i ciepłych napoi. Wśród legionistów panował duch radości. Nie zabrakło też śpiewu i muzyki. Kapela przygrywała, zespół śpiewał pieśni maryjne a na Powiślu rozlegał się śpiew na chwałę Bogu i Maryi.

Copyright © 2022. Kościół p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej