Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

Dziś 1

Wczoraj 16

Tydzień 61

Miesiąc 34

Wszystkich 21491

Kalendarz

grudzień 2021
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Nasza Parafia

 Dzień Papieski

W niedzielę 11 października 2015 roku obchodziliśmy XV Dzień Papieski. Osoba Jana Pawła II jest znana nie tylko każdemu Polakowi, ale również wielu ludziom na całym świecie. W tym ważnym dniu młodzież naszej parafii: Agnieszka, Weronika, Miłosz i Wojtek w krótkiej inscenizacji ukazała wybrane wydarzenia z pontyfikatu Ojca Świętego.

Dnia 16.10.1978 roku kardynał diakon Pericle Felici ogłosił zebranym na placu Św. Piotra w Rzymie oraz całemu światu długo oczekiwaną wiadomość: ,,Habemus Papam" to znaczy - ,,Mamy Papieża". Nowo wybrany papież przybył z dalekiego kraju, pozdrowił tłum i przemówił po włosku czym zjednał sobie od pierwszej chwili miliony ludzi na wszystkich kontynentach. Tego pamiętnego dnia każdy czuł, że wydarzyło się coś niezwykłego. Przewodnią ideą pontyfikatu, największego w historii rzymskiego kościoła, były słowa: ,,Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi". Jan Paweł II był otwarty dla ludzi, odwiedzał parafian, brał na ręce dzieci, przytulał płaczących, uprawiał sport, opowiadał dowcipy. Swoją postawą dawał świadectwo, że droga do świętości wiedzie przez człowieczeństwo. Nowy zwierzchnik kościoła wyszedł poza mury Watykanu, a podróże stały się przesłaniem niesionym tym, którzy chcieli Go wysłuchać. Jego parafią stał się cały świat i przyjmowany był w każdym kraju jako najdroższy gość, posłaniec Dobrej Nowiny. Błyskotliwą ripostą umiał skomentować nieoczekiwane sytuacje, dowcipem rozładować napięcie, humorem ośmielić swoich rozmówców, ale przede wszystkim trafiał do ludzkich serc. Skromny i pełen wiary Biskup Rzymu był uwielbiany przez młodzież. Przez cały pontyfikat Ojcu Świętemu towarzyszyła i była przewodniczką na różnych drogach oazowa pieśń ,,Barka".

Jan Paweł II był Wielkim Człowiekiem a Jego obecność miała wielkie znaczenie dla wszystkich ludzi na całym świecie, zwłaszcza ubogich, chorych i prześladowanych.

 

 

Copyright © 2021. Kościół p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej