Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

Dziś 1

Wczoraj 16

Tydzień 61

Miesiąc 34

Wszystkich 21491

Kalendarz

grudzień 2021
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Nasza Parafia

            ,,Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę o to dziś błagam Cię ....
              I niech Twa moc uzdrowienia dotknie uleczy mnie już "

 

 

 

BIERZMOWANIE

Po wniebowstąpieniu Pana Jezusa apostołowie trwali na modlitwie w wieczerniku. Pięćdziesiąt dni po tym wydarzeniu, tak jak obiecał Chrystus, zesłał im Ducha Świętego pocieszyciela i było to pierwsze bierzmowanie w dziejach Kościoła. Uczniowie przeżyli coś wyjątkowego, zostali umocnieni i przestali się bać. Zaczęli odważnie głosić Ewangelię o Zbawicielu. Istotą sakramentu bierzmowania jest umocnienie wiary. Duch Święty udziela także siły do szerzenia wiary słowem i czynem, do jej mężnego wyznawania oraz obrony w razie potrzeby.

         Przez okres jednego roku młodzież naszej parafii przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pragnienie 23 młodych parafian zostało spełnione we wtorek 22.09.2015 roku podczas Mszy Świętej  o godz.17-ej. Uroczystej liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz - Ordynariusz diecezji sandomierskiej wraz z Ks. Dziekanem Stanisławem Szczerkiem oraz Ks. Proboszczem Wojciechem Petrykiem. Na tą szczególną ceremonię licznie przybyli kapłani z naszego dekanatu. Na początku Eucharystii przedstawiciele wszystkich rodziców Elżbieta Kucharczyk i Karol Zając zwrócili się z prośbą o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Podczas homilii Ks. Biskup podkreślił znaczenie i rolę Ducha Świętego w życiu młodego człowieka, który w obecnych, trudnych i pełnych niepokoju czasach  jest szczególnie wystawiony na działanie złego ducha. Po przyjęciu sakramentu przedstawiciele młodzieży: Agnieszka Krawczyk i Michał Tomasik gorąco podziękowali Duszpasterzowi  za udzielony dar Ducha Świętego, który jest dla chrześcijanina źródłem wielu szczegółowych darów takich jak: Mądrość, Rozum, Rada, Męstwo, Umiejętność, Pobożność, Bojaźń Boża.

        Zapraszamy do galerii

Copyright © 2021. Kościół p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej