Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

Dziś 1

Wczoraj 16

Tydzień 61

Miesiąc 34

Wszystkich 21491

Kalendarz

grudzień 2021
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Fundacja "Dolina Bożego Miłosierdzia"

Fundacja Wspierania Integracji Społeczeństwa ,, Dolina Bożego Miłosierdzia" została utworzona w październiku 2009 roku, a w styczniu 2010 roku została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000344138. Celem organizacji jest zintegrowanie  różnych grup społecznych w dziedzinie kultury, nauki, sportu i rekreacji, pielęgnowanie tradycji, szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia oraz stworzenie i prowadzenie ośrodka integracyjnego, promowanie środowiska i wyrównywanie szans rozwoju. Założone w statucie cele realizowane są poprzez:

 

  • organizowanie imprez integracyjnych,
  • koncertów, występów, wystaw,
  • spotkań dla różnych grup społecznych,
  • rekolekcji duchownych,
  • pomocy socjalnej dla osób biednych, potrzebujących pomocy.

 Fundacja współpracuje z przedstawicielami władz powiatowych i gminnych, ośrodkami kultury, lokalnymi przedsiębiorcami i właścicielami sklepów. Instytucja nawiązała kontakt z Bankiem Żywności, od którego otrzymuje produkty żywnościowe  a następnie przekazuje je osobom najbardziej potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

W ciągu kilku lat swojej działalności zorganizowano m. in. spotkanie i piknik rodzinny dla pszczelarzy  regionu świętokrzyskiego, które rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą. W wakacje fundacja gościła 8 osobową grupę chłopców - belgijskich skautów, którzy sami musieli nawiązać kontakt z lokalną społecznością, aby znaleźć nocleg i gościnę. Miejscową tradycją stały się coroczne obchody Nocy Świętojańskiej pod nazwą ,, Puszczanie wianków" oraz dożynki parafialne. W uroczystościach i spotkaniach licznie biorą udział zaproszeni goście, mieszkańcy okolicznych miast oraz mniejszych  miejscowości, parafianie.Fundacja angażuje się w uroczystości parafialne takie jak odpust, rekolekcje oraz w różnego rodzaju prace przy kościele, plebani i placu parafialnym.

 

Copyright © 2021. Kościół p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej