Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

Dziś 13

Wczoraj 11

Tydzień 13

Miesiąc 335

Wszystkich 20957

Kalendarz

październik 2021
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Nasza Parafia

            ,,Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę o to dziś błagam Cię ....
              I niech Twa moc uzdrowienia dotknie uleczy mnie już "

 

 

 

BIERZMOWANIE

Po wniebowstąpieniu Pana Jezusa apostołowie trwali na modlitwie w wieczerniku. Pięćdziesiąt dni po tym wydarzeniu, tak jak obiecał Chrystus, zesłał im Ducha Świętego pocieszyciela i było to pierwsze bierzmowanie w dziejach Kościoła. Uczniowie przeżyli coś wyjątkowego, zostali umocnieni i przestali się bać. Zaczęli odważnie głosić Ewangelię o Zbawicielu. Istotą sakramentu bierzmowania jest umocnienie wiary. Duch Święty udziela także siły do szerzenia wiary słowem i czynem, do jej mężnego wyznawania oraz obrony w razie potrzeby.

         Przez okres jednego roku młodzież naszej parafii przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pragnienie 23 młodych parafian zostało spełnione we wtorek 22.09.2015 roku podczas Mszy Świętej  o godz.17-ej. Uroczystej liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz - Ordynariusz diecezji sandomierskiej wraz z Ks. Dziekanem Stanisławem Szczerkiem oraz Ks. Proboszczem Wojciechem Petrykiem. Na tą szczególną ceremonię licznie przybyli kapłani z naszego dekanatu. Na początku Eucharystii przedstawiciele wszystkich rodziców Elżbieta Kucharczyk i Karol Zając zwrócili się z prośbą o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Podczas homilii Ks. Biskup podkreślił znaczenie i rolę Ducha Świętego w życiu młodego człowieka, który w obecnych, trudnych i pełnych niepokoju czasach  jest szczególnie wystawiony na działanie złego ducha. Po przyjęciu sakramentu przedstawiciele młodzieży: Agnieszka Krawczyk i Michał Tomasik gorąco podziękowali Duszpasterzowi  za udzielony dar Ducha Świętego, który jest dla chrześcijanina źródłem wielu szczegółowych darów takich jak: Mądrość, Rozum, Rada, Męstwo, Umiejętność, Pobożność, Bojaźń Boża.

        Zapraszamy do galerii

Copyright © 2021. Kościół p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej