Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

Dziś 6

Wczoraj 10

Tydzień 47

Miesiąc 252

Wszystkich 22171

Kalendarz

styczeń 2022
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Legion Maryi

Legion Maryi 

 Jest wiele szkól maryjnych. Jedną z nich jest Legion Maryi -  świecka wspólnota apostolska, na szczeblu parafii działająca pod kierownictwem  proboszcza.  Celem Legionu jest uwielbienie Boga i uświęcenie jego członków przez modlitwę i czynną pracę apostolską. Patronką Legionu i wzorem życia jest Maryja Niepokalana. Legionista zawierza się  Maryi; naśladuje  Jej pokorę, troskliwość i  poświęcenie;  uczy się od Niej głębokiej wiary i czystości.

 Dzieło  tworzenia Legionu w par. Św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej  rozpoczęło się Mszą Św. informacyjną  1 lutego 2015r., na którą przybył diecezjalny opiekun Legionu Maryi ks. Rafał Cudziło oraz przedstawiciele zarządu Kurii LM z Ostrowca Świętokrzyskiego. W każdą kolejną niedzielę  formację kandydatów na legionistów prowadziły: wiceprezydent kurii - s. Kazimiera Stania (prezydent prezydium Matki Bożej Miłosierdzia przy parafii Św. Michała Archanioła) oraz sekretarz kurii s. Teresa Wajszczyk (oficer prezydium p.w. Matki Bożej Fatimskiej przy par. Św. Kazimierza Królewicza ) wspomagane przez innych oficerów Legionu Maryi tj.  – s. Czesławę Kusztal i s. Lucynę   Krakowiak (par. Św. Kazimierza). Swój wkład w tworzenie tego pięknego dzieła mieli również kierowcy, którzy swoimi samochodami dowozili prowadzących spotkania: b. Andrzej Heba , p. Marian Kosno i p. Henryk Stania z par. Św. Michała Archanioła oraz s. Zofia  Tarnowska i Gustawa Sitarska z par. Św. Kazimierza.   

 Po  trzymiesięcznej formacji przyrzeczenie złożyło 5 osób.

 W dniu 07 czerwca 2015 roku o godz. 9-ej została odprawiona Msza Święta dziękczynna za powstanie Legionu Maryi Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy kościele Św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej. W koncelebrowanej Mszy Św. udział wzięli: Ks. Wojciech Petryk - proboszcz tutejszej parafii i opiekun duchowy nowo powstałego prezydium, ks. Marek Tkacz  - opiekun duchowy prezydium Matki Bożej Miłosierdzia przy par. Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. oraz ks. Rafał Cudziło – diecezjalny opiekun duchowy Legionu Maryi który w homilii podkreślił wartość powołania do służby w Legionie.

W uroczystości uczestniczyli ze sztandarami legioniści  4 prezydiów ostrowieckiej kurii z parafii:  Waśniowa, Opatowa, Ostrowca Św., Kunowa oraz Sandomierza.

Kilkugodzinne spotkanie objęło również codzienne modlitwy legionowe, podziękowania,  wspólne łamanie się chlebem ofiarnym, agapę a także spacer po Dolinie Miłosierdzia i nad Wisłę, czemu służyła piękna pogoda.

Ks. Wojciech Petryk podzielił się niezwykłym świadectwem działania Jezusa i Matki Bożej, widocznym w jego osobistym doświadczeniu i prowadzeniu parafii, a powstałe prezydium to prezent dla niego oraz  Matki Bożej w 25 rocznicę kapłaństwa.  Dla legionistów nowo powstałego prezydium był to czas wzmocnienia duchowego i wzajemnego poznania się.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy  chcą przyłączyć się do wspólnoty.  

Zapisz się do szkoły Maryi.

Zapraszamy do galerii
Copyright © 2022. Kościół p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej