Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

Dziś 12

Wczoraj 11

Tydzień 12

Miesiąc 334

Wszystkich 20956

Kalendarz

październik 2021
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Legion Maryi

Legion Maryi 

 Jest wiele szkól maryjnych. Jedną z nich jest Legion Maryi -  świecka wspólnota apostolska, na szczeblu parafii działająca pod kierownictwem  proboszcza.  Celem Legionu jest uwielbienie Boga i uświęcenie jego członków przez modlitwę i czynną pracę apostolską. Patronką Legionu i wzorem życia jest Maryja Niepokalana. Legionista zawierza się  Maryi; naśladuje  Jej pokorę, troskliwość i  poświęcenie;  uczy się od Niej głębokiej wiary i czystości.

 Dzieło  tworzenia Legionu w par. Św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej  rozpoczęło się Mszą Św. informacyjną  1 lutego 2015r., na którą przybył diecezjalny opiekun Legionu Maryi ks. Rafał Cudziło oraz przedstawiciele zarządu Kurii LM z Ostrowca Świętokrzyskiego. W każdą kolejną niedzielę  formację kandydatów na legionistów prowadziły: wiceprezydent kurii - s. Kazimiera Stania (prezydent prezydium Matki Bożej Miłosierdzia przy parafii Św. Michała Archanioła) oraz sekretarz kurii s. Teresa Wajszczyk (oficer prezydium p.w. Matki Bożej Fatimskiej przy par. Św. Kazimierza Królewicza ) wspomagane przez innych oficerów Legionu Maryi tj.  – s. Czesławę Kusztal i s. Lucynę   Krakowiak (par. Św. Kazimierza). Swój wkład w tworzenie tego pięknego dzieła mieli również kierowcy, którzy swoimi samochodami dowozili prowadzących spotkania: b. Andrzej Heba , p. Marian Kosno i p. Henryk Stania z par. Św. Michała Archanioła oraz s. Zofia  Tarnowska i Gustawa Sitarska z par. Św. Kazimierza.   

 Po  trzymiesięcznej formacji przyrzeczenie złożyło 5 osób.

 W dniu 07 czerwca 2015 roku o godz. 9-ej została odprawiona Msza Święta dziękczynna za powstanie Legionu Maryi Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy kościele Św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej. W koncelebrowanej Mszy Św. udział wzięli: Ks. Wojciech Petryk - proboszcz tutejszej parafii i opiekun duchowy nowo powstałego prezydium, ks. Marek Tkacz  - opiekun duchowy prezydium Matki Bożej Miłosierdzia przy par. Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. oraz ks. Rafał Cudziło – diecezjalny opiekun duchowy Legionu Maryi który w homilii podkreślił wartość powołania do służby w Legionie.

W uroczystości uczestniczyli ze sztandarami legioniści  4 prezydiów ostrowieckiej kurii z parafii:  Waśniowa, Opatowa, Ostrowca Św., Kunowa oraz Sandomierza.

Kilkugodzinne spotkanie objęło również codzienne modlitwy legionowe, podziękowania,  wspólne łamanie się chlebem ofiarnym, agapę a także spacer po Dolinie Miłosierdzia i nad Wisłę, czemu służyła piękna pogoda.

Ks. Wojciech Petryk podzielił się niezwykłym świadectwem działania Jezusa i Matki Bożej, widocznym w jego osobistym doświadczeniu i prowadzeniu parafii, a powstałe prezydium to prezent dla niego oraz  Matki Bożej w 25 rocznicę kapłaństwa.  Dla legionistów nowo powstałego prezydium był to czas wzmocnienia duchowego i wzajemnego poznania się.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy  chcą przyłączyć się do wspólnoty.  

Zapisz się do szkoły Maryi.

Zapraszamy do galerii
Copyright © 2021. Kościół p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej