Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

Dziś 8

Wczoraj 10

Tydzień 49

Miesiąc 254

Wszystkich 22173

Kalendarz

styczeń 2022
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Fundacja "Dolina Bożego Miłosierdzia"

Fundacja Wspierania Integracji Społeczeństwa ,, Dolina Bożego Miłosierdzia" została utworzona w październiku 2009 roku, a w styczniu 2010 roku została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000344138. Celem organizacji jest zintegrowanie  różnych grup społecznych w dziedzinie kultury, nauki, sportu i rekreacji, pielęgnowanie tradycji, szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia oraz stworzenie i prowadzenie ośrodka integracyjnego, promowanie środowiska i wyrównywanie szans rozwoju. Założone w statucie cele realizowane są poprzez:

 

  • organizowanie imprez integracyjnych,
  • koncertów, występów, wystaw,
  • spotkań dla różnych grup społecznych,
  • rekolekcji duchownych,
  • pomocy socjalnej dla osób biednych, potrzebujących pomocy.

 Fundacja współpracuje z przedstawicielami władz powiatowych i gminnych, ośrodkami kultury, lokalnymi przedsiębiorcami i właścicielami sklepów. Instytucja nawiązała kontakt z Bankiem Żywności, od którego otrzymuje produkty żywnościowe  a następnie przekazuje je osobom najbardziej potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

W ciągu kilku lat swojej działalności zorganizowano m. in. spotkanie i piknik rodzinny dla pszczelarzy  regionu świętokrzyskiego, które rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą. W wakacje fundacja gościła 8 osobową grupę chłopców - belgijskich skautów, którzy sami musieli nawiązać kontakt z lokalną społecznością, aby znaleźć nocleg i gościnę. Miejscową tradycją stały się coroczne obchody Nocy Świętojańskiej pod nazwą ,, Puszczanie wianków" oraz dożynki parafialne. W uroczystościach i spotkaniach licznie biorą udział zaproszeni goście, mieszkańcy okolicznych miast oraz mniejszych  miejscowości, parafianie.Fundacja angażuje się w uroczystości parafialne takie jak odpust, rekolekcje oraz w różnego rodzaju prace przy kościele, plebani i placu parafialnym.

 

Copyright © 2022. Kościół p.w. św. Barbary w Słupi Nadbrzeżnej